O mamie pragnącej różnych kamyków sensu

Na ganku, w roztrzepanej przez wiatr fryzurze, stoi mama i trzyma w ręku swój ukochany szmaragdowy kamień. Ściska go tak mocno, jak w tej piosence „ściskając w ręku kamyk zielony”. Mama kocha swój skarb ponad życie, jednak marzy skrycie, żeby jej świat wypełniły jeszcze inne kamienie.

Czy jest możliwe, aby czuć się szczęśliwą i spełnioną we wszystkich obszarach życia? – myśli mama. Wiedza potoczna często prowadzi ją na manowce. Bo która z nas nie zna takich utartych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie sloganów: „albo dziecko, albo samorozwój”, „nie można mieć wszystkiego”.

Kobieta spełniona to dobra matka!
Kobieta, która ma czas na samorozwój i przyjemności to lepsza żona!
Kobieta, która realizuje swoje pasje w pracy, to wzór do naśladowania dla dzieci!
A jeszcze dodatkowo, ma więcej czasu dla swojej rodziny, bo nie musi realizować tych pasji po godzinach.

Tatjana Schnell, austriacka badaczka sensu, wykazała, że do tego, abyśmy odczuwały wysoki poziom sensu, potrzebna jest nam równowaga i integracja kilku dziedzin życia. Nie możemy więc poprzestawać na naszym ukochanym szmaragdowym kamieniu.

1. Udźwignąć swoje emocje

Podczas konsultacji indywidualnych przez telefon, przyglądamy się lękowi i wyrzutom sumienia, które są częstymi towarzyszami naszego matczynego życia. Obejmujemy z wielką czułością myśli o tym, że „nie jestem wystarczająco dobra, żeby osiągać sukcesy w pracy”. Bierzemy na warsztat potrzebę samorealizacji, która została uśpiona pod stertą pieluch. Zastanawiamy się, jak radzić sobie ze wszechogarniającym zmęczeniem i obniżonym nastrojem.

2. Iść w stronę pracy marzeń

Donald Super, jeden z najsłynniejszych badaczy karier, zauważył, że ludzie szukają idealnej pracy do 44 roku życia a nawet dłużej. 1/3 kobiet przygotowuje się do zmian zawodowych w trakcie urlopu macierzyńskiego/wychowawczego. W pracy marzeń mama:

  • doznaje codziennych przyjemności z tego, co robi;
  • rozwija swoje mocne strony i umiejętności;
  • wykorzystuje swoje talenty w służbie wyższemu dobru.

Podczas naszych wirtualnych spotkań, mamy projektują swoją pracę marzeń i wkraczają na rynek pracy jak na bal – pewnie i z poczuciem misji.

3. Pogodzić ze sobą najważniejsze role życiowe

Kiedy dostałam pracę na uczelni i po raz pierwszy zaczęłam przygotowywać zajęcia dla studentów, mój szmaragdowy synuś w ramach protestu kopnął w mój komputer. Wtedy myślałam sobie: „Jak ja to wszystko pogodzę? Nie dam sobie rady.” Wiedza psychologiczna jak zawsze przyszła mi z pomocą: „Hej, przecież dziecko ma bardzo mocno rozwinięte zdolności adaptacyjne. Za tydzień już się przystosuje.” I tak było.

Dziś wspieram kobiety, aby potrafiły połączyć najważniejsze puzzle swojego życia i czerpały satysfakcję ze wszystkich istotnych dla nich ról życiowych. Wierzę, że można być kobietą spełnioną we wszystkich obszarach i nie trzeba wybierać „albo dziecko, albo samorozwój”.

Chcesz poznać mnie bliżej? Przeczytaj: O mnie

Wszystkim kobietom, które pragną poukładać swoje kamyczki sensu i doświadczać spełnienia we wszystkich aspektach życia, proponuję konsultacje psychologiczne przez telefon/zoom.

Więcej informacji: https://oliwiasamelak.pl/badz-spelniona-kobieta-we-wszystkich-aspektach-swojego-zycia/

Możliwość kupna biletu i rezerwacji terminu konsultacji: https://oliwiasamelak.pl/produkt/konsultacja/

Na pierwszą konsultację zniżka 26 zł., wpisując w koszyku kod kuponu: mamawstronesensu

Leave a Comment