Wakacje to stan umysłu – czyli 8 sposobów, jak wychillować

Można plażować się miesiąc na Bahamach i nie czuć się ani grama wypoczętym. Z drugiej strony można spędzać wakacje w domu i mieć z tego ogromną radość i relaks.

Zastanów się przez chwilę i odpowiedz na poniższe pytania:
Po czym poznaję, że mam wakacyjny, czyli wypoczęty umysł?
Kiedy będę mogła powiedzieć, że w pełni „wykorzystałam” lato?
Co oznacza dla mnie dobrze spędzić czas?

W moim przypadku, wypoczęty umysł to kreatywny umysł. A jak jest u Ciebie?

Poznaj 8 sposobów na dobrze spędzony wakacyjny czas:

1. Codziennie rób jedną maleńką rzecz, która poprawi komfort twojego życia.

Możesz zmienić odrobinę wystrój w mieszkaniu, popracować nad swoją małą słabością, wprowadzić, jakiś nowy rytuał np. chodzenie boso po trawie, czy nauczyć się czegoś nowego. Spraw, aby każdy dzień wnosił w Twoje życie więcej spokoju i komfortu.

2. Zachowuj granice między byciem z innymi i byciem ze sobą.

Wakacje to cudowny czas na budowanie ożywczych relacji – także tych, na które w normalnym trybie często brakuje czasu. Jednak nie zapominaj również o tym, żeby znaleźć czas dla siebie. Równoważ te dwa obszary – bycie ze sobą i bycie z innymi. Tylko wtedy poczujesz satysfakcję.

3. Uprawiaj regularnie sport.

Znam wiele przypadków, w których sport był mechanizmem ratującym życie! Dzięki niemu kobiety dosłownie i w przenośni wstawały z podłogi i zaczynały inaczej patrzeć na świat. Aktywność fizyczna jest jednym z najskuteczniejszych antydepresantów. Najlepiej na nasz mózg działa ruch na świeżym powietrzu.

4. Wprowadzaj dietetyczne wzmacniacze energii.

Roskoszuj się sezonowymi owocami i warzywami. Wprowadzaj nowinki dietetyczne, które poprawią Ci nastrój. Smakuj nowe potrawy, zwracaj uwagę na to, aby Twój organizm był odżywiony i aby często dostarczać mu dobrej energii.

5. Zanurzaj się w wodzie.

Nie znam bardziej wzmacniającego i odżywczego sposobu na wypoczynek, jak zanurzanie się w wodzie. Woda wyciąga z nas wszystkie stresy! 

6. Dokańczaj projekty.

Małe osiągnięcia sprawiają, że czujemy się lepiej i nasz umysł zaczyna odpoczywać. Podokańczaj zaległe sprawy i uwolnij swoją energię. Ja dziś dokończyłam ten artykuł. 

7. Zawsze miej przed oczyma coś pięknego, choćby to była tylko stokrotka w szklance.

Dla każdego pięknem jest coś innego – mogą to być kolorowe paznokcie, śpiew ptaków czy bukiet polnych kwiatów na stole. Pewna kobieta, kiedy leżała na oddziale, urządziła sobie według swoich upodobań szpitalną salę. Otaczaj się pięknem, słuchaj piękna, wąchaj piękno. Jest to jedna z ważnych dróg do radości i wdzięczności.

8. Wykorzystuj każdą okazję do radości.

Ostatnio miałam to szczęście, że koleżanka zaprosiła mnie na bardzo długą wycieczkę rowerową. Trochę się bałam, że nie dam rady, ale skorzystałam z propozycji i to była jedna z najcudowniejszych wypraw. Szukaj i również inicjuj wszelkie okazje do radości.

I na koniec – wakacje kiedyś się skończą i lato też, ale jeśli skorzystasz z powyższych wskazówek jestem pewna, że zdołasz zbudować życie, od którego nie będziesz potrzebować wakacji. I tego Ci z całego serca życzę! Bo wakacje to stan umysłu…

Leave a Comment