Co nadaje sens Twojemu życiu?

Przy pomocy tego testu, możesz się dowiedzieć, czy postrzegasz swoje życie jako sensowne i co się do tego przyczynia. Test stanowi polską wersję niemieckiego kwestionariusza „LeBe – Der Fragebogen des Lebensbedeutungen und Lebenssinn” Tatjany Schnell i Petera Beckera, który został zaadaptowany z nauki do praktyki. Metoda ta, rozwinięta na Uniwersytecie Trier i w Innsbrucku została potwierdzona naukowo na próbie około 600 osób.

Instrukcja 

Kwestionariusz dotyczy różnych obszarów Twojego życia. Poprzez zaznaczenie określonej cyfry, możesz wskazać, czy zgadzasz się z danym stwierdzeniem, czy nie, gdzie 0 oznacza „stanowczo się NIE zgadzam” a 5 oznacza „stanowczo się zgadzam”.

Na niektóre pytania być może nie będziesz mógł/mogła odpowiedzieć od razu. Są to kwestie, których zwykle nie poddajemy refleksji każdego dnia. W związku z tym zachęcam Cię, aby poświęcić trochę czasu na zastanowienie i udzielenie odpowiedzi. Pamiętaj proszę, że w tym kwestionariuszu nie ma poprawnych i niepoprawnych odpowiedzi. Twoja osobista opinia jest jedynym czynnikiem, który się liczy.

Żeby system mógł prawidłowo zinterpretować wyniki, odpowiedz proszę na wszystkie pytania. W niektórych przypadkach trudno będzie zdecydować, co zaznaczyć.  Wybierz cyfrę, która jest najbliższa Twojej idealnej odpowiedzi.

Ankieta jest anonimowa i wszystkie dostarczone dane będę traktowane z najwyższą troską o zachowanie anonimowości i dyskrecji.

Uwaga:

Test wypełniasz na własną odpowiedzialność. W wyjątkowych przypadkach może się zdarzyć, że wypełnienie testu stanie się okazją do gruntownego przewartościowania własnego życia i refleksja nad wynikami testu może doprowadzić do pogorszenia samopoczucia, a nawet kryzysu. Zastanów się proszę, czy występuję u Ciebie takie ryzyko. Jeśli tak, lepiej nie wypełniaj tego testu.