Poczucie sensu w pracy – jak pozyskać i utrzymać kluczowych pracowników | Webinarium IFR

Zgodnie z raportem PwC: “Badanie firm rodzinnych 2016. Firmy rodzinne w obliczu zmian” jednym z najważniejszych wyzwań przedsiębiorców rodzinnych jest zdolność przyciągania i utrzymania kluczowych pracowników. Aż 44% właścicieli firm rodzinnych uznało, że firmom rodzinnym jest trudniej pozyskać oraz utrzymać najbardziej utalentowanych pracowników, niż innym firmom działającym na rynku. Podczas kolejnego webinarium IFR spróbujemy zakwestionować to założenie.

Webinarium IFR pt. “Poczucie sensu w pracy – jak pozyskać i utrzymać kluczowych pracowników”, odbędzie się w czwartek 4 lutego o godz. 11:00. Poprowadzi je Oliwia Samelak – wykładowca akademicki, naukowiec zajmujący się specyfiką działania firm rodzinnych. Moderować wydarzenie będzie Agata Hagno – członek zarządu IFR.

Dla wielu firm “poczucie sensu w pracy” to nadal niejasny konstrukt, który nie ma zbyt wiele wspólnego z codziennymi realiami ekonomicznymi. Tymczasem ludzie, którzy widzą sens swojej pracy przynoszą lepsze efekty biznesowe i rzadziej opuszczają firmę – pokazuje to wiele badań. Ponadto zaangażowani pracownicy są w stanie dużo bardziej wspierać organizację w trudnych czasach.

Podczas webinarium otrzymacie praktyczne wskazówki i rekomendacje:

  • Jak w praktyce stosować model KAARMA?
  • Jaką rolę w kształtowaniu poczucia sensu pracowników odgrywają bezpośredni przełożeni?
  • Co pozwala firmom łagodniej przejść przez Corona-kryzys?
  • Jakimi kryteriami najlepiej kierować się przy wyborze personelu?

“Wola sensu determinuje nasze życie! Kto chce motywować ludzi i stawiać im wymagania, musi oferować im możliwości realizacji osobistego sensu.” – Achor, Reece, Rosen Kellerman, Robuchaux (2018), Harvard Business Review

Pamiętaj: jeśli dziś nie zadbasz o poczucie sensu pracownika… jutro zobaczysz, jak zamyka za sobą drzwi!

Transmisja on-line odbędzie się na platformie ClickMeeting. Po wystąpieniu przewidziana jest także sesja pytań i odpowiedzi. Do usłyszenia!

Serdecznie zachęcamy do udziału!